Skąd się bierze woda w kranie?

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadamianie ludziom zagrożeń, jakie wiążą się z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją.
Jest to okazja do przypomnienia sobie, że jesteśmy współodpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy.
Dzień Ziemi to również święto wszystkich, którym bliska jest natura i ekologia.

Uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 5 postanowili uczcić to święto w sposób szczególny, biorąc udział w kolejnych zajęciach projektu edukacyjnego „Z przyrodą za pan brat”. Projekt dotyczący zagadnień związanych z wodą rozpoczął się warsztatami Uniwersytetu Dziecięcego we Wrocławiu UniKids i potrwa prawie rok.
Dzieci dowiedziały się skąd bierze się woda i w jaki sposób dociera do naszych mieszkań, a także dlaczego jest taka ważna dla życia i zdrowia ludzkiego.
Podczas dzisiejszych zajęć na świeżym powietrzu dzieci próbowały przy małej pomocy pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, zmontować prawdziwy wodociąg. Montaż rur wodnych za pomocą specjalnych złączek z uszczelkami wcale nie był taki prosty i wymagał nie lada sprytu i umiejętności.

Dzisiejsze zajęcia, to bardzo ciekawy i niebanalny sposób zdobywania wiedzy poprzez doświadczenia oraz wspólną zabawę, a tej było dzisiaj wiele.
Kolejne zajęcia już niebawem. Miejmy nadzieję, że i one rozbudzą w dzieciach chęć i zdolności do poznawania otaczającego nas świata.

Polecamy