Seniorzy zwiedzają Kraków i okolice

Tradycją stały się coroczne wyjazdy seniorów do ciekawych miejsc naszego kraju. Tym razem grupa wybrała się do Krakowa i okolicznych miejscowości. Wycieczka w asyście przewodnika poznała najsłynniejsze zabytki tego pięknego miasta, a wśród nich osławiony Dzwon Zygmunta, urokliwe kamieniczki oraz Collegium Novum. Traktem Królewskim emeryci udali się w kierunku Rynku później zwiedzali kościół św. Franciszka z Asyżu, kościół św. Andrzeja, kościół Piotra i Pawła ze słynnym „oknem papieskim”, główny budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz kościół Mariacki. Przewodnik opowiadał o historii murów obronnych z Bramą Floriańską i Barbakanem, oraz historię Wzgórza Wawelskiego i królewskich komnat.

W godzinach popołudniowych emeryci udali się na szlak turystyczny po podziemiach Rynku Głównego, później zwiedzili krakowski Kazimierz, który jest jedną z najbardziej tajemniczych dzielnic Krakowa. Spacerując tajemniczymi uliczkami grupa mogła usłyszeć inspirujące i pełne humoru, legendy i przesądy chasydzkie. Trzeciego dnia wycieczki grupa wycieczkowa udała się do Łagiewnik. Uczestnicy zwiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia związane z życiem i działalnością świętej Faustyny i Centrum Jana Pawła II – ośrodek poświęcony życiu i twórczości papieża, odwiedzili też Kopalnie soli w Bochni. Wyjazd do kopalni Soli w Bochni dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Wycieczka była udana, niezapomniane widoki na długo pozostaną w pamięci emerytów. Wyjazd został współfinansowany przez gminę.

 

Polecamy