Seniorzy w Hydropolis

W ubiegły piątek, seniorzy  wybrali się do Wrocławia do Hydropolis. Jest to pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Zrealizowano go w zabytkowym budynku, gdzie wcześniej był zbiornik czystej wody o powierzchni ponad 4000 m2.

Wejście na wystawę Hydropolis prowadzi przez kurtynę wodną. Hydropolis to nowoczesne i multimedialne centrum wiedzy o wodzie. Wystawa podzielona jest na osiem stref tematycznych. W sali „Planeta wody” można się zapoznać z teorią dotyczącą pochodzenia wody i jej obecności we Wszechświecie. W kolejnych salach prezentowane są stwory zamieszkujące morza i oceany od kilku metrowych rekinów po drobnoustroje, można też posiedzieć w kapsule batyskafu, a odgłosy wody słychać niemal ciągle począwszy od płynących strumieni poprzez burzę, deszcz aż do szumu fal na rajskiej plaży.

Każda sala jest obudowana multimedialnymi tablicami z interesującymi szczegółami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposób na jej wykorzystywania przez człowieka. W kolejnych salach znajdują się: prawie 3 metrowa rzeźba Dawida wykonana z akrylu oraz 1500 ryb w ławicy na które poluje żarłacz tygrysi, wirtualna makieta Nilu, multimedialny stół pokazujący układ wodociągów we Wrocławiu, a także rzeki, mosty oraz obszary zalane podczas powodzi tysiąclecia.

Był to wyjazd edukacyjny, można było dowiedzieć się wiele o znaczeniu wody w naszym codziennym życiu.

Polecamy