Seniorzy uważajcie na oszustów

Oszuści nie muszą wysilać wyobraźni. Stare, sprawdzone sposoby naciągania starszych ludzi nadal są bardzo skuteczne.
Metody na inkasenta, kontrolera z gazowni, pracownika socjalnego czy na policjanta były tyle razy opisywane, że wydawałoby się, iż nikt nie powinien się już na to nabrać. A jednak, oszuści wymyślają coraz to nowe metody i nadal działają i to z wymiernym skutkiem. Teraz chodzą po domach podając się za wysłannika Caritasu i nakłaniają do podpisywania dokumentów obiecując przy tym zwiększone emerytury.
Policjanci biją na alarm i apelują do starszych osób o zachowanie ostrożności.
Oszustów podających się za pracownika Caritasu i księdza zatrzymano na terenie Kielc, takich osób może być jednak więcej.

Łatwo sobie wyobrazić, że starsza osoba da się przekonać „przedstawicielowi Caritasu” do podpisania wszystkiego, co ten sobie zażyczy. Oszuści wykorzystują ufność seniorów oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji. Dlatego policjanci apelują także do bliskich osób starszych, by uczulali swoich krewnych na zagrożenia, jakie mogą się wiązać w związku z nadmierną łatwowiernością w kontaktach z nieznajomymi.
Mundurowi apelują, by seniorzy nie rozmawiali z obcymi i nie wpuszczali nieznajomych do domów a każde oszustwo albo próbę oszustwa należy zgłosić pod nr. tel. 997 lub 112.
W ostatnich dniach na terenie naszej gminy pojawili się fałszywi policjanci, którzy proponują starszym ludziom „korzystne spłaty rat kredytu”. Uważajmy zatem na oszustów a więcej o tym powie w poniedziałek w rozmowie z nami komendant Policji w Brzegu Dolnym.

Polecamy