Rusza sezon w Ośrodku Wypoczynkowym Wały

Ośrodek będzie czynny od 11 czerwca, codziennie w godz. 10:00-21:00. Z kąpieli będzie można korzystać do godz. 18:00, a nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwać będą ratownicy.

Na gości ośrodka czeka wiele dodatkowych atrakcji, m.in. boisko do siatkówki plażowej, stół do tenisa, przyrządy do ćwiczeń siłowych, plac zabaw i rozkładana ślizgawka dla dzieci, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych. Ośrodek posiada także swoje pole namiotowe z wiatami, wydzielonym miejscem na ognisko i dostępem do sieci energetycznej.

Ceny biletów wstępu na teren ośrodka wynoszą 10 zł dla dorosłych i 7 zł dla młodzieży szkolnej. Dzieci do 4 lat wejdą na teren ośrodka bezpłatnie. Osoby, które często spędzają czas nad wodą i zechcą trochę zaoszczędzić, będą mogły nabyć karnety na 10 wejść, których cena za jeden dzień pobytu w ośrodku jest niższa od ceny biletów i wynosi 7 zł dla dorosłych i 5 zł dla młodzieży szkolnej.
– Kupując karnet na 10 wejść, będzie można bywać w ośrodku częściej, nie wydając jednocześnie dużo pieniędzy – zachęca do korzystania z karnetów dzierżawca kąpieliska Ireneusz Pisching.
Uchwałę, umożliwiającą działanie kąpieliska w okresie od 11 czerwca do 15 września, radni gminy Brzeg Dolny podjęli podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej 18 maja br.

Obecnie na terenie ośrodka trwają ostatnie prace przygotowujące kąpielisko do sezonu. Do wypoczynku na terenie ośrodka zachęca zastępca burmistrza Brzegu Dolnego.
– Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną, ludzie będą mniej podróżować za granicę i będą starali się zagospodarowywać swój czas na miejscu. Mam nadzieję, że ośrodek w Wałach będzie w sezonie wakacyjnym intensywnie wykorzystywany. Przemawiają za tym zarówno walory naturalne zbiornika, przygotowanie kąpieliska, jak i kwestie bezpieczeństwa. Ośrodek działa w otwartej, w miarę bezpiecznej przestrzeni, jeśli chodzi o ryzyko zakażenia koronawirusem. Woda w kąpielisku i warunki sanitarne w ośrodku będą na bieżąco kontrolowane przez sanepid – mówi Artur Michałek.

wm

Polecamy