Rozstrzygnięty Plebiscyt Sportowy Brzeg Dolny 2017

Organizowany już po raz trzeci Bal Sportowca to uroczystość, na której nagradzane są dolnobrzeskie organizacje sportowe, trenerzy oraz sami sportowcy. Jest to wyjątkowy wieczór gdzie uroczystemu wręczeniu nagród, towarzyszy wspaniała zabawa.
Bal Sportowca rozpoczęto uroczystą kolacją oraz przywitaniem gości przez prowadzących galę Małgorzatę Bołdyn–redaktor naczelną dwutygodnika „Panorama Brzegu Dolnego” i Janusza Malika – dyrektora Kompleksu Hotelowo–Sportowego Rokita.

Z dolnobrzeskimi sportowcami bawił się m.in. Maciej Zieliński były koszykarz, zawodnik Śląska Wrocław, który przez wiele lat grał również w kadrze narodowej. Na sportową galę przybyli przedstawiciele władz samorządowych: burmistrz Stanisław Jastrzębski, zastępca burmistrza Paweł Pirek, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Eugeniusz Skorupka oraz samorządowcy i radni.

Mieszkańcy na swoich kandydatów mogli głosować za pomocą sms-ów przez blisko dwa miesiące. Kandydatów oceniła i wyróżniła również Kapituła Plebiscytowa. Kategorie, w których zostały wręczone nagrody to: trenerzy, sportowcy, nadzieja sportu oraz organizacja propagująca sportowy i aktywny tryb życia.

W głosowaniu smsowym w kategorii trener liczbą 530 głosów wygrał trener piłki nożnej w Akademii Piłkarskiej Krzysztof Jaworski.
Kapituła Plebiscytowa wyróżniła Marka Chrabąszcza – trenera tenisa stołowego MKS Rokita, Piotra Zaczkiewcza – trenera siatkówki MKS Rokita, Adriana Czecha  trenera sekcji zapaśniczej MKS Rokita i Piotra Jurków  trenera piłki nożnej w Klubie Piłkarskim.

Kategorią, która wzbudza największe emocje jest Sportowiec Roku. W głosowaniu sms-owym z liczbą 210 głosów wygrał szachista Maciej Kurtycz.
Nagrody od członków kapituły przyznane zostały również Elżbiecie Kwiatkowskiej – tenisistce stołowej MKS Rokita, Adrianowi Kobusińskiemu – kolarzowi górskiemu, triatloniście i trenerowi personalnemu oraz Damianowi Wróblowi  z sekcji zapaśniczej MKS Rokita. Nagrody wyróżnionym zawodnikom wręczył burmistrz Stanisław Jastrzębski oraz Maciej Zieliński.

Akademia Piłkarska w kategorii organizacja sportowa propagująca sportowy i aktywny tryb życia, po raz trzeci wygrała w głosowaniu sms-owym – tym razem z liczbą 880 głosów. Jak mówi prezes Akademii jest to dla nich olbrzymie wyróżnienie i podziękowanie za trud pracy jaki wkładają aby szkolić młodych piłkarzy.

Decyzją mieszkańców w kategorii nadzieja sportu w głosowaniu sms-owym zwyciężyła zapaśniczka Sara Czech, która zebrała 248 głosów. Natomiast Kapituła Plebiscytowa wyróżniła tenisistkę stołową Aleksandrę Wiśniewską, lekkoatletę i zapaśnika Arkadiusza Daniela oraz siatkarkę Jagodę Florek. Młodzi sportowcy otrzymają nagrody od burmistrza na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

W tym roku nagrodę specjalną od burmistrza Brzegu Dolnego otrzymał trener zapasów Józef Szabowski – za wieloletnią pracę w sekcji MKS Rokita i za doskonalenie umiejętności zapaśniczych dzieci i młodzieży.

Po części oficjalnej i wręczeniu nagród laureatom, wszyscy bawili się do późnych godzin nocnych. Znane przeboje zespołu „Ulmar DUO” zachęciły wszystkich do tańca i szalonej zabawy.

Polecamy