Rozpoczął się nowy rok szkolny

Dziś w całej Polsce rozpoczął się nowy rok szkolny. Dla wszystkich uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, 3 września był oficjalnym dniem rozpoczynającym naukę. Największe zmiany zaszły w dwóch placówkach. W Szkole Podstawowej nr 1 wszystkich uczniów przywitała oficjalnie dyrektor placówki Katarzyna Barylak, od dnia dzisiejszego dzieląca obowiązki z jej nowym zastępcą panią Dagmarą Głuszczyńską. Uczniowie od tego roku będą korzystać z nowej stołówki oraz szatni, które mieszczą się w nowo wybudowanym Przedszkolu nr 2.
Duże zmiany czekają na uczniów Szkoły Podstawowej nr 6. Oprócz nich, do budynku przy ul. Wilczej przyjdą po raz pierwszy przedszkolaki, dla których powstało Przedszkole Samorządowe nr 4. Placówka przez wakacje została przystosowana do uruchomienia w niej przedszkola.
Klasy 4-6 zostały przeniesione do budynku przy ul. Młodzieżowej, gdzie będą uczyły się razem z klasami 7-8 oraz ostatnim rocznikiem kończącym gimnazjum. Również ten budynek został wyremontowany, czego efektem jest m.in. nowa szatnia. Na rozpoczęciu roku w obu placówkach nową dyrektor przedstawił uczniom i rodzicom zastępca burmistrza Paweł Pirek.
Przed szkołą i nową dyrektor spore wyzwanie w związane z zarządzaniem dwoma placówkami, nowym przedszkolem, a także nowym, zbliżającym się egzaminem ósmoklasisty.
Wszystkim uczniom życzymy pełnego sukcesów nowego roku szkolnego. Przypominamy również że następne wakacje już za 290 dni.

Polecamy