Rocznica podpisania umowy partnerskiej z Czerniachowskiem

Czerniachowsk

Czerniachowsk, położony w obwodzie kaliningradzkim w Rosji, jest naszym miastem partnerskim od 2005 roku. Dokładnie 10 września przypada 15. rocznica podpisania pomiędzy miastami umowy partnerskiej.

Czerniachowsk również mierzy się z wyzwaniem, jakim jest obecna sytuacja epidemiologiczna. Jak pisze w liście do dolnobrzeskiej społeczność zwierzchnik administracji miasta Czerniachowsk, pan Sergiej Wasiliewicz Bulyczew: „Dzisiaj cały świat przeżywa trudne czasy, po raz pierwszy w obliczu podobnego problemu – COVID-19”. Zaplanowane spotkania, wydarzenia i uroczystości musiały zostać odwołane, a w ich miejsce konieczne było przyjęcie środków ochrony mieszkańców przed zakażeniem się Sars-CoV-2. Jednak, jak dodaje pan Bulyczew, „równie ważne jest utrzymanie stałych kontaktów z naszymi mieszkańcami. Teraz naprawdę wiele zależy od prawidłowego zachowania każdego z nas w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa sanitarnego”.

Na początku sierpnia w obwodzie kaliningradzkim organizowano bezpłatne badania odporności na COVID-19. Mieszkańcy, którzy deklarowali chęć uczestnictwa w badaniu na obecność przeciwciał, mogli zgłosić się do jednego z punktów poboru krwi, jakie przygotowano we wszystkich gminach tego regionu.

W tym wymagającym czasie pan Bulyczew przesyła nam życzenia zdrowia i optymizmu, a także wyraża nadzieję, „że taki system izolacji naszych miast i państw będzie trwał jak najkrócej. I znowu będziemy mogli wrócić do naszych planów”.

em

Polecamy