Regionalny Turniej Brydża Sportowego

Dolnośląski Związek Brydża Sportowego oraz Miejski Klub Sportowy „Rokita” byli organizatorami sobotniego Regionalnego Turnieju Brydża Sportowego z okazji 60-lecia DZBS.
W turnieju wystartowało 45 par, które walczyły o nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów.
W turnieju zagrali najlepsi na Dolnym Śląsku zawodnicy, wśród nich byli także najlepsi zawodnicy na świecie.

Brydż to dyscyplina sportowa, która nie rozwija fizycznie mięśni i ciała, ale ćwiczy umysł. Prezes PZBS uważa, że w brydża należy grać od najmłodszych lat. Potwierdzają to bracia Jakub i Patryk Patreuha – zdobywcy złotego medalu w Drużynowych Mistrzostwach Świata Młodzieży w Brydżu Sportowym w 2014 roku.
Podczas turnieju przy każdym stoliku karty są potasowane w ten sam sposób. Robi to maszyna. Dlatego szanse są wyrównane, a wyniki porównywalne.

Zwycięzcy dolnobrzeskiego turnieju – Sławomir Polak i Tadeusz Masłowski mówią, że w grze w brydża również szczęście jest potrzebne.
Podczas wieczornej jubileuszowej gali prezes Dolnośląskiego Związku Brydża Sportowego wręczył medale 60-lecia. Z Brzegu Dolnego otrzymali je burmistrz Stanisław Jastrzębski, wiceburmistrz Paweł Pirek, przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Lech oraz dyrektor KH-S Rokita Janusz Malik i wicedyrektor Zbigniew Andruszko.
Medalami nagrodzeni zostali również zawodnicy sekcji brydża sportowego MKS Rokita, która w przyszłym roku będzie obchodzić swoje 60-lecie. To jedna z najdłużej działających sekcji w Polsce – mówi jej długoletni kierownik i najdłuższy stażem zawodnik – Czesław Bogusławski.
Medalami nagrodzeni zostali czołowi działacze i zawodnicy z dolnośląskich klubów. Natomiast prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego odznakami brązową, srebrną i złotą nagrodził osoby zasłużone dla polskiego i dolnośląskiego brydża.

Polecamy