Puchar Polski w sumo

Po kilku latach przerwy w Brzegu Dolnym ponownie zorganizowano Puchar Polski w sumo. W zawodach wzięło udział ponad 140 zawodników i zawodniczek z kilkudziesięciu klubów sportowych w Polsce. Miejski Klub Sportowy Rokita reprezentowało 9 zapaśników.
W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele samorządu lokalnego i Polskiego Związku Sumo.
Oficjalnego otwarcia Pucharu Polski dokonał burmistrz Stanisław Jastrzębski.

Puchar Polski był kwalifikacją do startów w Mistrzostwach Europy Seniorów i Juniorów na rok 2017.
W niedzielę na arenie dolnobrzeskiej wystąpili medaliści Mistrzostw Świata i Europy w Sumo, wśród nich nasz utytułowany zapaśnik Damian Wróbel.
Damian startował w kategorii +115 kg i zajął 2 miejsce. W tej samej kategorii Gabriel Szulborski zajął miejsce 3.
W wadze 90 kg Kacper Gazda zajął 2 miejsce a Patryk Czech 3.
Jedyna nasza zawodniczka Aleksandra Elbert wystartowała w wadze 60 kg i zajęła 3 miejsce.