Puchar Air Products, zakończenie ligi

Zakończyły się rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej Air Products sezonu 2016/2017.  Na zakończenie tej edycji rozgrywek tradycyjnie został rozegrany Puchar Ligi. W Pucharze wzięło udział siedem drużyn, które podzielone na dwie grupy, w sumie rozegrały 9 meczy.
Najlepsze w grupach okazały się drużyny FC Tlenek i Olimpia Godzięcin, które zajęły pierwsze miejsca.
Zwycięzcy grup zmierzyli się ze sobą w finale, w którym stawką był Puchar Ligi. Mecz był wyrównany ale w końcówce piłkarzom Olimpii udało się strzelić bramkę i to oni stali się posiadaczem Pucharu Ligi Air Products. Okazały Puchar Ligi wręczył dla drużyny przedstawiciel firmy Air Products Aleksander Serwatka.

Po rozegranym meczu Pucharowym odbyło się uroczyste zakończenie ligi i wręczenie nagród dla trzech najlepszych zespołów. W rozgrywkach brało udział 9 drużyn, liga trwała od grudnia, w sumie w siedmiu kolejkach rozegrano 36 spotkań. Niekwestionowanym liderem i zwycięzcą tej edycji zostali oldboje Brzeg Dolny, którzy sześć meczy wygrali, jeden zremisowali a jeden przegrali.
Drugie miejsce zajęła drużyna FC Tlenek, która w całych rozgrywkach pięć meczy wygrała, dwa zremisowała a jeden przegrała.
Taki sam wynik osiągnęła drużyna Air Products ale przegrała z FC Tlenkiem stosunkiem bramek i zajęła w ogólnej klasyfikacji trzecie miejsce.
Wyróżniono też najlepszego strzelca, którym został Krzysztof Podbucki  z zespołu Orły i bramkarza Waldemara Porowskiego z Oldbojów, który wpuścił najmniej bramek.
Puchary i nagrody ufundował KH-S Rokita i Gmina Brzeg Dolny.

Na dalszych miejscach w tej edycji ligi Air Products znalazły się zespoły: Orły, Olimpia Godzięcin, Siedem i Pół, No Name, Coco Jambo i Orły ZGK.
Wszystkie wyniki i końcową tabelę ligi można znaleźć na www.facebook.com/ligaBD

Turniej Pucharowy
Grupa A:
Oldboje – Orły 5:2
Oldboje – Olimpia Godzięcin 0:2
Oldboje – No Name 2:1
Orły – Olimpia Godzięcin – 0:1
Orły – No Name 1:0
Olimpia Godzięcin – No Name 3:2

Grupa B:
FC Tlenek – Air Products 1:1
FC Tlenek – Coco Jambo 6:0
Air Products – Coco Jambo 3:2

Finał:
FC Tlenek – Olimpia Godzięcin 0:1

Beata Kowal

Polecamy