„Przyjaciel Osoby Niepełnosprawnej”

„Przyjaciel Osoby Niepełnosprawnej” to tytuł konkursu plastycznego połączonego z wystawą prac oraz przedstawieniem dla uczniów szkół podstawowych i osób niepełnosprawnych, zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 6. We wtorek w Galerii Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury podsumowano akcję i rozdano nagrody w konkursie.

Impreza w Brzegu Dolnym zbiegła się z obchodami Europejskiego Tygodnia Autyzmu. W tym roku obchodzony jest w dniach 1-7 grudnia.

Wokół nas jest wiele osób niepełnosprawnych. Autyzm, to jedna z wielu niepełnosprawności, która często bywa zbyt późno zdiagnozowana. Osoby zdrowe nie zawsze umieją rozpoznać ten rodzaj niepełnosprawności.

Koordynatorzy projektu wręczyli uczestnikom konkursu nagrody-upominki. Otrzymały je również dzieci uczestniczące w przedstawieniu przygotowanym na tę okazję.

Po zakończonej prezentacji wszyscy goście mogli podziwiać prace plastyczne przygotowane przez uczniów. Dodatkową atrakcją była możliwość wysłania kartki z życzeniami, przyczepionej do kolorowych balonów.

Polecamy