Prace w nowej świetlicy Szkoły Podstawowej nr 5

Miejsce do spędzenia czasu i odpoczynku – już niedługo uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zyskają nową, odnowioną świetlicę, a nawet miejsce do leżakowania. W pomieszczeniach aktualnie trwa remont. Prace obejmują m.in. wymianę podłóg oraz założenie izolacji na ścianach.

– By zdążyć z realizacją planów, jakie mamy na dolne dwie świetlice, prace musiały się zacząć teraz, tzn. w trakcie trwania zajęć lekcyjnych, gdyż okres ferii byłby zbyt krótki. Remontujemy dwa pomieszczenia które w przeszłości pełniły funkcje sal technicznych. Stały tutaj różne sprzęty i maszyny. Z racji sytuacji lokalowej to miejsce stało się tzw. małą świetlicą, do której uczęszczali najmłodsi uczniowie, czyli klasy pierwsze. W przedłużeniu tego pomieszczenia, za rozsuwanymi drzwiami, znajdował się magazyn rzeczy niepotrzebnych. Wygospodarowaliśmy tam całkiem ciekawe miejsce – powiedziała Małgorzata Sapun, dyrektor placówki.
Z uwagi na fakt, że budynek szkoły ma już swoje lata, a świetlica znajduje się na poziomie piwnicy i narażona była na wilgoć, wymagało to przeprowadzenia gruntowanych prac, łącznie z osuszeniem ścian.
– Przy wsparciu pana burmistrza Pawła Pirka oraz naczelnika Wydziału Inwestycji Zdzisława Jakubowskiego udało się przeforsować solidny plan prac remontowych, które zabezpieczą pomieszczenia przed wracającym problemem wilgoci. W tym celu zerwano podłogi, co zabrało tydzień pracy, oraz osuszono pomieszczenie. Aktualnie rozpoczął się etap faktycznego remontu, czyli układania podłóg i malowania ścian. Naszym założeniem jest, by stara część świetlicy – czyli mniejsze pomieszczenie – była wyposażona w piękne kolorowe meble i wspólny stół, przy którym dzieci będą mogły pracować. Natomiast w drugim pomieszczeniu będzie możliwość plażowania. Wystrój tej sali imitować będzie plażę, gdzie znajdą się rekwizyty tematyczne. Całość utrzymana będzie w słonecznej kolorystyce. To będzie miejsce na leżakowanie, odpoczynek, bujanie się. Przewidujemy, że będzie to strefa często odwiedzana przez naszych uczniów. Poprzednio miejsce to nie było atrakcyjne dla dzieci, nie czuły się one tam dobrze – mówi pani dyrektor . – W ramach prac zdemontowano kraty w oknach, nie są już potrzebne. Odkratowanie także otworzyło nam przestrzeń w świetlicy. Termin ukończenia projektu to dwa–trzy tygodnie. Uczniowie będą mogli cieszyć się nową świetlicą już po feriach.

Polecamy