Prace remontowe na Stadionie

Jak  co roku po zakończonym sezonie piłkarskim wszystkie boiska Stadionu Miejskiego przeszły renowację. Prace polegały na odchwaszczeniu, wertykulacji, nawożeniu i  piaskowaniu murawy. Letnia przerwa w rozgrywkach jest jedynym dobrym czasem na takie zabiegi pielęgnacyjne by przygotować boiska do zbliżającego się nowego sezonu. A jak mówi kierownik Stadionu zapotrzebowanie jest duże bo korzysta z nich kilkanaście drużyn z obu miejscowych klubów.
Prace przy renowacji boisk częściowo wykonywała firma zewnętrzna a częściowo pracownicy KH-S Rokita, dzięki czemu ich koszt był o wiele mniejszy.
Oprócz trzech boisk, które są na terenie Stadionu, do użytku po dłuższej przerwie oddane będzie boisko w Parku tzw. Wembley. Już za około dwa tygodnie będzie ono służyć piłkarzom do treningów. Trwają tu ostatnie prace porządkowe. Murawa jest już przygotowana a w poniedziałek wkopano bramki.

Oprócz remontu boisk, trwa obecnie wymiana krzesełek na trybunach. Do końca tego roku zamontowanych zostanie 320 nowych krzesełek.
Będą również wymienione wiaty dla zawodników rezerwowych. Stare trzeba wymienić bo nie spełniają wymaganych norm piłkarskich. Teraz wiaty muszą posiadać 14 miejsc siedzących a te obecne mają o wiele mniej. Nowe wiaty dla zawodników jak również dla obsługi medycznej już są zakupione, kosztowały blisko 17 tysięcy zł.

Na terenie obiektu trwa obecnie remont dachu, który znajduje się nad holem i który jednocześnie stanowi ciąg pieszy dla kibiców wchodzących na trybuny. Remont był konieczny bo zalewał hol, który kilka miesięcy temu  został odnowiony. Prace są już na ukończeniu. W najbliższym czasie dach będzie jeszcze pomalowany farbą antypoślizgową.

Polecamy