Pożegnanie maturzystów w „Ossolińczyku”

W obecności nauczycieli, gości zaproszonych i rodziców, uroczyście pożegnano tegorocznych absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Maksymiliana Ossolińskiego. To smutna ale i jednocześnie radosna uroczystość- mówił do maturzystów dyrektor szkoły Piotr Smelkowski.

Zanim rozdano uczniom świadectwa, były życzenia – sukcesów w życiu, realizacji marzeń ale przede wszystkim dostania się na wymarzone studia.

Zastępca burmistrza Paweł Pirek, który był obecny na uroczystości, pogratulował wszystkim uczniom za dobre wyniki jakie uzyskali w tej szkole i również życzył im jak najlepszych wyborów i powodzenia w dalszej edukacji na wyższych uczelniach i aby doświadczenie, wiedza i umiejętności jakie zostały im przekazane przez nauczycieli, przełożyły się na sukcesy.

Później absolwentom wręczono świadectwa ukończenia szkoły i wyróżnienia. W tym roku 5 absolwentów otrzymało Srebrnego Ossolińczyka za bardzo wysokie osiągnięcia w nauce i wzorowe zachowanie: Michał Kurtycz, Marta Kołodziej, Paulina Radzijewska, Aleksandra Zgórzyńska i Karolina Ostrzycka. Osobiście pogratulował im obecny burmistrz Brzegu Dolnego Stanisław Jastrzębski. Ich rodzice otrzymali od dyrektora szkoły listy gratulacyjne. Nagrodzono też uczniów za bardzo dobre wyniki w nauce i czerwony pasek na świadectwie, podziękowano też wszystkim, którzy pracowali na rzecz szkoły i godnie ją reprezentowali.
To była wzruszająca chwila dla wszystkich – i dla uczniów i dla ich wychowawcy, który po trzech latach musiał pożegnać się ze swoimi wychowankami. Choć na ten dzień absolwenci czekali trzy lata to niejednemu zakręciła się łezka w oku. Zamknęli jeden etap swojego życia i rozpoczęli nowy.

Teraz absolwenci czekają na wyniki egzaminów maturalnych.

Polecamy