Powiatowe obchody Święta Policji

W tym roku mija 98 rocznica powołania Policji Państwowej. Obchody święta Policji w naszym powiecie odbyły się 8 sierpnia w sali książęcej opactwa pocysterskiego w Lubiążu.
Na uroczystości obecni byli samorządowcy oraz przedstawiciele instytucji współpracujących z Policją. Gminę Brzeg Dolny reprezentowali: burmistrz Stanisław Jastrzębski oraz przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Lech.

W tym szczególnym dniu funkcjonariusze otrzymali odznaczenia, wyróżnienia i mianowania na wyższe stopnie policyjne. Zostały one wręczone przez zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Andrzeja Łuczyszyna w obecności Komendanta Powiatowej Policji w Wołowie młodszego inspektora Mariusza Haryka. Awans otrzymało 24 policjantów, w tym 11 funkcjonariuszy dolnobrzeskiego komisariatu.
Za swoje zasługi zostali docenieni także pracownicy cywilni.

Na wyższe stopnie – młodszego inspektora – mianowani zostali Mariusz Haryk – komendant powiatowy Policji w Wołowie oraz jego zastępca Waldemar Piekarski, natomiast komendant komisariatu w Brzegu Dolnym Paweł Adamczak  został mianowany na stopień nadkomisarza.

Nagrody policjantom wręczyli starosta powiatu wołowskiego, burmistrz Brzegu Dolnego i Wołowa oraz wójt Wińska.

Z okazji święta Policji życzenia dla wszystkich policjantów, pracowników cywilnych i emerytowanych złożyli obecni na uroczystości przedstawiciele władz samorządowych.
Były też gratulacje dla wszystkich nominowanych i wyróżnionych policjantów.

Polecamy