Potrącony rowerzysta

Dziś ok. godziny 6.20 w pobliżu skrzyżowania ul. Aleje Jerozolimskie z Ossolińskiego potrącony został rowerzysta. Według wstępnych ustaleń, 37-letni kierowca samochodu osobowego marki ford mondeo nie zauważył rowerzysty (lat 61) na przejściu dla pieszych, było ciemno a rowerzysta prawdopodobnie nie posiadał elementów odblaskowych. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy, rowerzyście pobrano krew do badania na zawartość alkoholu.

Siła uderzenia była mocna, rower wbił się w zderzak samochodu. Poszkodowanego mężczyznę  z raną głowy przewieziono karetką do szpitala we Wrocławiu. Późniejsze badania potwierdziły złamanie kości twarzowej.
Na miejscu zdarzenia policjanci podjęli czynności zabezpieczające, a także skierowali ruch samochodowy poprzez parking przy marketach. Droga odblokowana została po godzinie ósmej.

Jak powiedziała rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołowie starszy sierżant Marzena Pawlik, do takich wypadków z udziałem rowerzystów dochodzi sporadycznie, nie mniej jednak wciąż się zdarzają. Od jesieni ubiegłego roku policjanci w szczególny sposób zwracają uwagę na elementy odblaskowe u pieszych i rowerzystów – niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stąd akcje uświadamiające i rozmowy z dziećmi i młodzieżą w szkołach i przedszkolach oraz rozdawanie elementów odblaskowych najmłodszym mieszkańcom gminy Brzeg Dolny i Powiatu Wołowskiego.

Polecamy