Poszukując zaginionego skarbu

Tematem organizowanej w niedzielne popołudnie gry terenowej było poszukiwanie zaginionego skarbu. Młodzi detektywi podzieleni zostali na dwie drużyny, zadaniem każdej z nich było odnalezienie skarbu, ukrytego przez Hrabiego von Hoyma – właściciela miasta Brzeg Dolny z XVII w. Mali odkrywcy szukali skarbu na terenie Ogrodów Pałacowych oraz Parku Miejskiego.

– Bardzo często wychodził na spacery do parku. Kiedyś pięknej nocy wyszedł na spacer z dużą skrzynią pod pachą i wrócił już bez niej…. I dlatego powstała legenda o tym, że von Hoym wyniósł w tej skrzyni swój skarb. – Ta opowiedziana historia, była początkiem zabawy dwóch drużyn. Młodzi detektywi musieli rozwiązać wiele zagadek, wykonać rozmaite zadania, które przybliżały ich do odnalezienia skarbu ukrytego przez hrabiego von Hoyma. Po prawie trzech godzinach ciężkiej detektywistycznej pracy uczestnikom zabawy udało się odnaleźć tajemniczą skrzynię. Gdzie ona się znajdowała? Wiedzą tylko poszukiwacze skarbu…

Gra terenowa została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020.

 

 

Polecamy