Postęp prac w budynku komisariatu i nowy radiowóz

Z każdym tygodniem zauważalny jest postęp prac przy budynku komisariatu i w jego otoczeniu. Dolnobrzeską policję czeka także inna zmiana w tym roju – zyska ona dwa nowe wozy. W ramach kompleksowego remontu zabezpieczona została zewnętrzna część budynku, tym samym został on ocieplony i ma też nową elewację.

– Prace prowadzone są w bardzo dobrym tempie. Widać, że na zewnątrz są już w fazie zaawansowanej. Termin oddania komisariatu przypada na przyszły rok. Firma realizująca projekt remontu deklaruje, że nastąpi to znacznie szybciej – powiedział komendant Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym Grzegorz Zarwański.

W najbliższych tygodniach zakończenie prac na zewnątrz budynku pozwoli skupić się na remoncie i wykończeniu wewnątrz, gdzie prace już trwały, jednak z mniejszą intensywnością. Wymienione zostaną okna, instalacja elektryczna oraz ogrzewanie.

Nowy radiowóz dla Policji

Trwa wymiana floty w dolnobrzeskiej policji. Po rozmowach z Komendą Powiatową Policji w Wołowie gmina Brzeg Dolny udzieliła dotacji w kwocie 45 tys. złotych na zakup radiowozu dla jednostki. Drugi pojazd policja w Brzegu Dolnym otrzyma z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. – Z Komendy Wojewódzkiej wiem, że radiowozy zostały już zakupione. Czekamy na ich uzbrojenie i przekazanie – informuje komendant. Tym samym tutejsi funkcjonariusze będą mieli dwa nowe oznakowane pojazdy do końca tego roku.

jb

 

Polecamy