Porządki w parku

W przyrodzie widać już coraz więcej oznak wiosny. Park zazielenił się, a mieszkańcy miasta znowu mogą podziwiać kobierce żółtych i białych zawilców. W związku ze zmianą pory roku w naszym pięknym parku miejskim ruszyły również wiosenne porządki i prace pielęgnacyjne drzewostanu. Grabione są pozostałe po zimie części suchych roślin, trwa
również wycinka suchych i chorych gałęzi drzew i krzewów, tak aby oblicze naszego parku wraz z nadejściem wiosny, nieco przejaśniało. Park przez lata nie doglądany zdziczał i zarósł ogromną ilością samosiewów, które kompletnie zaburzyły pierwotne założenia parkowe. Samosiewy w znacznym stopniu ograniczają również przestrzeń życiową, pięknych i dojrzałych już drzew. Wszelkie prace pielęgnacyjne wykonywane są z uwzględnieniem terminów rozwoju biologicznego roślin.
Dolnobrzeski park po wiosennych porządkach odkrywa wiele swoich uroków i tajemnic. Mieszkańcy miasta coraz częściej odwiedzają to piękne miejsce. Tylko czekać, aż zieleń rozkwitnie, a park stanie się dla mieszkańców miejscem spokoju i odpoczynku, w ich codziennym zabieganym życiu.

Polecamy