Porządki na Cmentarzach, Akcja Znicz 2018

Trwają przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych. Na Cmentarzach już od kilku dni panuje większy ruch niż na co dzień.  Mieszkańcy porządkują i dekorują groby swoich bliskich.
Okres przed Wszystkimi  Świętymi  to czas wzmożonych prac porządkowych dla zarządcy cmentarza. Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej pracują tu już od ubiegłego tygodnia. Wykonali zabiegi pielęgnacyjne na zieleni, odchwaszczone zostały ścieżki komunikacyjne, przygotowywane są  miejsca parkingowe.

Przełom października i listopada to czas wzmożonych działań Policji. Dziś rozpoczęła się policyjna akcja Znicz 2018, która potrwa do 4 listopada. W całej Polsce policjanci prowadzą wzmożone kontrole na drogach i na cmentarzach. Głównym celem działań jest zachowanie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. W ramach akcji ZNICZ 2018 funkcjonariusze ruchu drogowego realizują czynności mające na celu ograniczenie negatywnych zachowań na drogach, zapewnienie ich użytkownikom bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu.
1 i 2 listopada  będzie wzmożony ruch kołowy i pieszy, szczególnie w okolicach cmentarzy dlatego priorytetem policyjnej akcji jest upłynnianie ruchu.
Przypominamy wszystkim kierowcom, że jak co roku będzie zmieniona organizacja ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy. Policjanci  apelują do kierowców aby przestrzegali zaleceń mundurowych.

Jak co roku 1 listopada uruchomiona zostanie bezpłatna komunikacja autobusowa. Będą trzy kursy autobusu na Cmentarz  Komunalny z osiedla Fabrycznego i z Rynku. Będą również autobusy powrotne.

Polecamy