Podaruj oddech Amelce

Przyszła na świat o dwa miesiące za wcześnie. Poród z komplikacjami spowodował, że nie może samodzielnie oddychać i wciąż jest podłączona do respiratora. Mowa o rocznej Amelce, dla której zorganizowany był piątkowy festyn „ Podaruj Oddech Amelce z Ossolińczykami”.  Cel był jeden – zebrać jak najwięcej pieniędzy dla rocznej Amelki.

Marzeniem Amelki i jej rodziców jest rozstanie z respiratorem i złapanie swojego oddechu. Dalsze leczenie i rehabilitacja dziecka są długotrwałe i bardzo kosztowne.

Dla wszystkich, którzy przyszli przygotowano szereg atrakcji. Dla dzieci m.in. malowanie twarzy, dmuchańce, teatrzyk i loterię fantową. Dorośli mogli skosztować wspaniałych ciast, kupić książkę, zmierzyć ciśnienie, a także zrobić sobie lub swojej pociesze zdjęcie na żywym koniu lub tym mechanicznym…
Na scenie w auli Powiatowego Zespołu Szkół wystąpiły zespoły muzyczne – Apokalipsa, Marcus i Haracz.

Pieniądze zbierano wszędzie, przy motorach, na kiermaszu zorganizowanym przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną, czy podczas loterii fantowej prowadzonej przez „Chichociemnych”.
Dzięki wielkim sercom i pięknej pogodzie mieszkańcom Brzegu Dolnego i okolic, udało się zebrać ponad 12 600 zł dla Amelki.
Rodzice Amelki podziękowali ze sceny wszystkim, którzy okazali swoje serca – zarówno organizatorom, jak i uczestnikom festynu.
Amelka, która cały czas przebywa w szpitalu – uczyniła to swoim uśmiechem podczas projekcji filmu z nią w roli głównej.
W niejednym oku pojawiła się łezka wzruszenia…

Radosław Kozioł

Polecamy