Piosenka z biało-czerwoną w tle

XVI Powiatowe Spotkania z Piosenką Patriotyczną

Własnie zakończył się 2 dzień konkursowych przesłuchań XVI Powiatowych Spotkań z Piosenką Patriotyczną.

Na scenie Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury występowali soliści i zespoły ze szkół średnich powiatu wołowskiego: Technikum nr 1 w Wołowie, Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu Dolnym, Liceum Ogólnokształcącego w Wołowie, Zespołu Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu, Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym oraz Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym.

Pierwsze miejsce w kategorii solistów przypadło dziś Michałowi Kaszyńskiemu z Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych. Michał jako jedyny wykonał utwór rapowy, czym podbił serca zarówno publiczności, jak i jury.
– Od dzieciaka się jaram rapem. Kiedyś nas odwiedził Przemysław Majewski. Zauważyłem, że ma fajne piosenki, więc jedną z nich wykorzystałem podczas przeglądu. Utwór ma dobry przekaz, jest w nim dużo o Polsce i o historii. Uznałem, że to jest patriotyczne. Czułem stres, delikatny strach, ale zawsze warto spróbować – podsumował swój występ Michał. – To patriota. Skromny, ale wie czego chce. Michał w tym roku był także na BohaterON-ie, gdzie odbierał dwie złote nagrody – dodała dumna wychowawczyni zdobywcy I miejsca.

Polecamy