Pierwszy szpadel wbity – ruszyła budowa Biblioteki

Szpadel wbity w ziemię po raz pierwszy to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów podczas realizacji każdej inwestycji. Po czasochłonnym procesie adaptacji projektu, uzyskaniu niezbędnych pozwoleń na budowę oraz skompletowaniu dokumentacji, chwila rozpoczęcia prac budowlanych zawsze jest bardzo ekscytująca.

W czwartek symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty, rozpoczęto budowę nowej biblioteki w Brzegu Dolnym. Pierwsze łopaty wbili zastępca burmistrza Paweł Pirek i dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej Bogusława Aleksandrowicz.

Tuż obok Szkoły Podstawowej nr 5 powstanie nowoczesne Centrum Edukacyjne, połączone z wypożyczalnią książek i czytelnią. To jedna z kluczowych inwestycji miejskich i długo wyczekiwana przez mieszkańców.
Nowa Biblioteka ma powstać do czerwca 2019 roku. Firma Olmax, która wygrała przetarg chce wybudować budynek jeszcze przed terminem. Wszystko zależy jednak od tego jaka będzie zima i czy warunki pogodowe pozwolą na prowadzenie prac budowlanych.

Przypomnijmy, że umowa z firmą obejmuje wybudowanie budynku wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz drogi dojazdowej. Gmina przeznaczy na te prace 3 mln 314 tys. zł.
Natomiast całość inwestycji, łącznie z wyposażeniem obiektu oszacowano na ok. 6 mln złotych.

Polecamy