Pasowanie w SP 6

Ostatni dzień października był bardzo uroczysty w  Szkole Podstawowej nr 6. Tego dnia pierwszoklasiści z trzech klas zostali oficjalnie pasowani na ucznia. Ale nie od razu to nastąpiło. Najpierw musieli  udowodnić, że zasługują na miano ucznia. Był więc występ artystyczny przed dużą publicznością: przed  rodzicami, babciami i dziadkami, wychowawcami i  zaproszonymi gośćmi.  Piękna kolorowa dekoracja i odświętne stroje nadały podniosły charakter tej uroczystości.

Rodzice z dumą patrzyli na swoje pociechy, które pięknie recytowały wiersze. Występom dzieci przyglądał się także zaproszony burmistrz Paweł Pirek. Po zakończeniu części artystycznej przyszedł czas na ślubowanie. Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po ślubowaniu dyrektor szkoły wielkim ołówkiem pasowała każdego pierwszoklasistę na ucznia. Do grona społeczności szkolnej wstąpiło 72 uczniów klas pierwszych.
Był to niezwykły moment dla wszystkich. Na koniec były gratulacje i życzenia od pani dyrektor.

Uczniowie klasy trzeciej obdarowali swoich młodszych kolegów słodkimi upominkami, były też prezenty od rodziców. Natomiast burmistrz przekazał dzieciom kosze kolorowych koszulek, które ufundowała gmina.

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, uczniowie w radosnym nastroju udali się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Polecamy