Otwarto obwodnicę Miękini

Oficjalnie została otwarta obwodnica Miękini. Jest to fragment aglomeracyjnej obwodnicy Wrocławia, która za kilka lat ma połączyć drogę ekspresową S5 Wrocław-Poznań z autostradą A4. Obwodnica Miękini to prawie 4-kilometrowy odcinek, który prowadzi od wsi Klęka do drogi krajowej nr 94.
Uroczystego przecięcia dokonano przy wiadukcie pod linią kolejową Wrocław – Legnica. Od teraz można będzie dostać się do Wrocławia nową trasą. Skróci to czas dotarcia do Wrocławia i poprawi komfort dojazdu.
Na uroczystym otwarciu obwodnicy wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. burmistrz Brzegu Dolnego Stanisław Jastrzębski oraz zastępca burmistrza Paweł Pirek.
Przypomnijmy że koncepcja budowy mostu drogowego na Odrze wraz z obwodnicami Brzegu Dolnego i Miękini pojawiła się 25 lat temu. Wspólne działania gmin obydwu samorządów doprowadziłyzadanie do finału.
Czekamy teraz na zakończenie budowy obwodnicy Brzegu Dolnego, która będzie oddana do użytku w połowie listopada. Pierwotnie termin oddania odcinka obwodnicy zaplanowany był na grudzień.

Polecamy