Otwarcie nowego przedszkola coraz bliżej

Otwarcie nowego Przedszkola Samorządowego nr 2 coraz bliżej. Dzieci będą mogły cieszyć się z nowego przestronnego przedszkola. Już w lipcu rozpoczęło się jego wyposażanie w niezbędny sprzęt i meble, tak by wszystko było gotowe na początek września. Wszystkie prace idą zgodnie z planem. Przeprowadzka, doposażenie sal, składanie mebli, jak mówi nowa dyrektor placówki Renata Ilnicka idą szybko i sprawnie.

W nowym przedszkolu przy wejściu głównym jest wózkarnia, wzdłuż długiego korytarza znajdują się sale zabaw wraz łazienkami, szatnia dostosowana do maluchów, leżakownia oraz kuchnia. Przedszkolaki będą jadły posiłki w salach, natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 korzystać będą z nowej stołówki. Do przedszkola uczęszczać będą 3 i 4-latkowie, natomiast dzieci, zaczynające klasę „zerową” pozostaną w budynku szkoły.

Nowa dyrektor przedszkola Renata Ilnicka wcześniej pracowała w Szkole Podstawowej nr 6 z dziećmi niepełnosprawnymi. Z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym. Niepełnosprawność dla Pani Renaty jest punktem zainteresowania i możliwością niesienia pomocy. Wcześniej pracowała na uczelni, jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki specjalnej z subdyscypliną resocjalizacja, ukończyła również studia podyplomowe z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki.

Przed oficjalnym otwarciem które nastąpi 3 września rodzice przedszkolaków, będą mieć okazje porozmawiać z nową dyrektor placówki na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 28 sierpnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1.

Polecamy