Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Brzegu Dolnego

DSC_0380

Orszaki Trzech Króli od 12 lat przemierzają ulice polskich miejscowości w dniu święta Objawienia Pańskiego. W obecnym roku uroczyste przemarsze zorganizowano w ponad 800 miastach, również w Brzegu Dolnym, przez który Orszak przeszedł wczoraj po raz czwarty.

Dolnobrzeski Orszak uformował się po zakończeniu mszy w kościele pw. Chrystusa Króla na Warzyniu, a następnie przeszedł ulicami Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Alejami Jerozolimskimi, Mostową, Jana Pawła II i Zwycięstwa, aż do kościoła pw. NMP Królowej Polski na os. Fabrycznym. Po drodze uczestnicy przemarszu przyglądali się biblijnym scenom, przygotowanym przez Pracownię Teatralną DOK, prowadzoną przez Jarosława Paczkowskiego oraz Harcerską Organizację Wychowawczo-Patriotyczną „Cichociemni”. Trzej Królowie, w role których wcielili się dolnobrzescy księża Jacek Włostowski, Józef Lubczyński i Grzegorz Tabaka, złożyli pokłony nowonarodzonemu Jezusowi w szopce zbudowanej przy kościele NMP Królowej Polski. Tam też na uczestników wydarzenia czekał drobny poczęstunek.

Orszak Trzech Króli cieszy się wśród mieszkańców Brzegu Dolnego niesłabnącą sympatią. We wczorajszym przemarszu tradycyjnie wzięły udział całe rodziny. Radosny nastrój wydarzenia, a przede wszystkim kolorowe stroje i dekoracje budziły szczególną radość na twarzach jego najmłodszych uczestników.
Tegoroczny Orszak został zorganizowany przez Dolnobrzeski Ośrodek Kultury oraz Parafię pw. NMP Królowej Polski, której proboszcz – ks. Jacek Włostowski już dziś zaprasza wszystkich chętnych do udziału w przyszłorocznej edycji wydarzenia.

Polecamy