Orszak Trzech Króli na ulicach Brzegu Dolnego

orszak

Ponad 500 dolnobrzeżan przeszło ulicami Brzegu Dolnego w orszaku celebrującym Objawienie Pańskie, czyli święto Trzech Króli.
Barwny korowód na czele z Maryją i Józefem wyruszył z kościoła pw. NMP Królowej Polski na os. Fabrycznym do kościoła pw. Chrystusa Króla na os. Warzyń, gdzie świętej rodzinie pokłonili się Trzej Królowie.

W tym roku orszakowi przyświecało hasło „Odnowi oblicze ziemi”.

Uliczne jasełka mają już tradycję, a w Brzegu Dolnym odbyły się po raz trzeci. I w tym roku Dolnobrzeski Ośrodek Kultury oraz parafia pw. NMP Królowej Polski zaprosili mieszkańców do wspólnego świętowania.
Sceny przedstawiające historię Objawienia Pańskiego przygotowała grupa teatralna DOK pod kierunkiem Jarosława Paczkowskiego wraz z dziećmi i młodzieżą z dolnobrzeskich szkół. Kolędy przy wsparciu chóru „Radość” niosły uczestników orszaku do szopki przy kościele na os. Warzyń, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon i złożyli dary dzieciątku Jezus. Role Trzech Króli odegrali księża Jacek Włostowski, Józef Lubczyński oraz Grzegorz Tabaka.

W Brzegu Dolnym Orszak Trzech Króli był przyjazny dla zwierząt i wielbłąd, który towarzyszył mieszkańcom w Orszaku był sztuczny. Również  w tym roku pomysłodawcami byli lekarze weterynarii Joanna i Artur Różyccy.

Święto Trzech Króli w Brzegu Dolnym zakończyło się wspólnym kolędowaniem z udziałem chóru „Oremus”.
Na uczestników Orszaku przy plebanii na os. Warzyń czekał poczęstunek przygotowany przez wiernych pw. NMP Królowej Polski na os. Fabrycznym.
Zebrane środki przekazane zostaną na wyjazd dolnobrzeskiej młodzieży, która pod opieką ks. Tomasza Latawca weźmie udział w odbywających się w najbliższych dniach 34. Światowych Dniach Młodzieży.

Szersza relacja fotograficzna dostępna również na stronie www.wroclaw.gosc.pl

JB

 

Polecamy