Orszak świętego Mikołaja

W piątek miasto rozbłysło świątecznym blaskiem a dzień później do Brzegu Dolnego przybył orszak świętego Mikołaja. Wszystkie dzieci wyczekiwały na tego gościa przez cały rok a on ich nie zawiódł. Podobnie jak poprzedniej zimy święty Mikołaj przybył na najprawdziwszych mikołajowych saniach z całą swoją przyjacielską świtą. Byli z nim: bałwanek, elf, renifer, śnieżynka, anioły i nawet rogaty psotnik diabeł.

Wielobarwny Orszak świętego Mikołaja, któremu przyglądały się wszystkie dzieci, dotarł do centrum osiedla Warzyń gdzie rozpoczęła się wspaniała wspólna zabawa.
Najpierw była prezentacja gości w całej ich okazałości. Później dzieci obejrzały krótką bajkę o Olku psotniku. A jak to w bajkach zazwyczaj bywa wszystko dobrze się skończyło. Olek psotnik przestał sprawiać wszystkim problemy i stał się grzecznym, posłusznym chłopcem.

Bohaterem tego wydarzenia był bez wątpienia święty Mikołaj, który na koniec zachęcał dzieci do wspólnej zabawy. Te odważniejsze recytowały nawet wiersze i śpiewały piosenki a on nagradzał je słodyczami.
Mikołajkowe show wszystkim bardzo się podobało, dzieci z zachwytem przyglądały się Mikołajowi i jego przyjaciołom. Pewnie już nie mogą się doczekać jego kolejnej wizyty.

Św. Mikołaj uczy nas, jak być ludźmi wrażliwymi i otwartymi. Zachęca do dobroczynności.
Orszak świętego Mikołaja w wykonaniu aktorów Żywego Teatru ma na celu przybliżyć sylwetkę świętego, który odznaczał się wyjątkową wrażliwością na ludzi ubogich i chorych.

Polecamy