Orkiestra zagrała po raz 28. dla dziecięcej medycyny zabiegowej…

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 28. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Przy organizacji dolnobrzeskiego finału WOŚP, który odbywał się w Kompleksie Hotelowo-Sportowym „Rokita” pracowało wielu wolontariuszy. Nie tylko kwestowali na ulicach, ale również prowadzili orkiestrowy sklepik i stoiska.

Od wczesnych godzin rannych wolontariusze zbierali pieniądze na ulicach Brzegu Dolnego, później w hali oraz obok KH-S „Rokita”. Od godziny 13 na dolnobrzeskim basenie można było oglądać pokaz pierwszej pomocy oraz ratownictwa wodnego i nurkowania. Podobnie jak w latach ubiegłych Koło Gospodyń Wiejskich „Jodłóweczki” wsparło Orkiestrę swoimi wypiekami. „Cichociemni” prowadzili loterię z fantami i sklepik orkiestrowy z gadżetami. W hali sportowej zagrała sekcja wokalna DOK, wystąpiła młodzież z pokazem taekwon-do z klubu Avasatare, były też występy taneczne zespołu Rytmy Planety. Dla wszystkich zaśpiewał m.in. rockowy zespół „Minęło”, który zaprezentował autorskie utwory. Podczas finału licytowano wiele przedmiotów. Wśród najciekawszych znalazły się orkiestrowe gadżety, obrazy, maskotki czy zestaw małego naukowca. Ten finał obył się bez incydentów i podobnie jak w innych miastach bez hucznych fajerwerków

Ogólna suma jaką zebrano na ulicach Brzegu Dolnego i w trakcie imprezy w Kompleksie Hotelowo-Sportowym „Rokita” wynosi 51 334,25 zł!

Polecamy