Operacja 11:11 i Parada Motocyklistów

W wielu miastach Dzień Niepodległości świętowano na sportowo, organizując biegi uliczne. Tak było i u nas. W Brzegu Dolnym po raz czwarty odbyła się Operacja 11:11.
Jak mówili organizatorzy, ich marzeniem było aby w tym roku na 100 Lecie Niepodległości zgłosiło się 100 biegaczy – i to się udało. Chętnych osób do wzięcia udziału w biegu nie brakowało, już na długo przed startem ustawiła się olbrzymia kolejka zainteresowanych.

Taki bieg to znakomita forma świętowania, mówili uczestnicy. Uczczenie Święta Niepodległości biegiem, w sposób aktywny, jest bardzo dobrą inicjatywą, można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Po odebraniu pakietów startowych wszyscy zebrali się na dziedzińcu KHS-u, a po wysłuchaniu hymnu państwowego, punktualnie o godzinie 11.11 w miasto wybiegł biało-czerwony peleton. Biegli mężczyźni, kobiety, młodzież i dzieci.
Pętla, którą trzeba było zaliczyć, tak jak w poprzednich latach miała niespełna 3 kilometry długości (2920). Trasa prowadziła wokół osiedla Warzyń ulicami Wilczą, Ossolińskiego, Alejami Jerozolimskimi i Wyszyńskiego. Tu nie liczył się czas, każdy biegł tyle, na ile starczało mu sił.

Na tablicy odznaczano poszczególnych zawodników i ich wyniki. W ciągu dnia dochodzili kolejni chętni, a na każdego kto ukończył przynajmniej jedną pętlę czekały medale. Zawodnicy w trakcie zawodów mogli robić sobie przerwy, w bazie zawodów przygotowano dla nich bufet z przekąskami i miejsce do odpoczynku. W sumie w biegu ku zadowoleniu organizatorów udział wzięło 137 osób. Dopisała też pogoda, aura w tym roku była wyjątkowa i nie przeszkadzał ani deszcz ani wiatr tak ja to było chociażby rok temu.
Organizatorzy: Gmina Brzeg Dolny, KH-S Rokita i Iroman.pl  dziękują wszystkim uczestnikom za to, że znaleźli siły, czas i chęci i zapraszają na kolejną Operację 11:11 za rok.

Święto Niepodległości uczcili również motocykliści z Brzegu Dolnego i okolic. Parada 100 motocykli na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości zamieniła się w głośne wydarzenie z dużym rozmachem. 286 motocyklistów z powiatów wołowskiego, trzebnickiego i średzkiego, ale też z Wrocławia czy Lubina przyjechało na przejazd ulicami Brzegu Dolnego. Początek parady miał miejsce na parkingu Intermarche. Wszyscy motocykliści przyjechali pod Dolnobrzeski Ośrodek Kultury aby o godzinie 12.oo wspólnie zaśpiewać hymn narodowy.

Polecamy