Operacja 11.11

„Operacja 11.11” już po raz trzeci została zorganizowana w Brzegu Dolnym. To idea uczczenia Święta Niepodległości na sportowo.
Bieg wokół osiedla Warzyń od Kompleksu Hotelowo-Sportowego „Rokita”, dalej ulicami Wilczą, Ossolińskiego, Alejami Jerozolimskimi i Wyszyńskiego, miał trwać 11 godzin i 11 minut. Pętla liczyła 2920 metrów. Na starcie stanęło ponad 30 biegaczy, a w imprezie-przez cały dzień–udział wzięło 48 biegaczy.
Biegacze pokonywali od jednej do kilkunastu pętli. Wielu z nich uważa, że uczczenie Święta Niepodległości biegiem to dobra inicjatywa. Jest zdrowo, nowocześnie, sportowo… i świątecznie…
W „Operacji 11.11”  udział wziął również zastępca burmistrza Paweł Pirek. On też zgadza się, że spędzanie czasu w sposób aktywny jest bardzo dobrą inicjatywą.
Na tablicy wyników odznaczano poszczególnych zawodników i ich wyniki.

Trasa nie była trudna, ale pogoda dawała się we znaki biegaczom. Czasami deszcz, a czasami wiatr przeszkadzały w bieganiu.
W ciągu całego dnia zastępca burmistrza pokonał trasę biegu trzykrotnie. Ostanie kółko zakończono chwilę po godzinie 22.00. Trójka uczestników „Operacji 11.11” przebiegła je z flagą.
Uczestnicy biegu, którzy dotrwali do końca imprezy otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

99 rocznica Odzyskania Niepodległości już za nami. Teraz w planach jest przygotowanie przyszłorocznej edycji.
Już dziś KH-S „Rokita” i organizatorzy „Operacji 11.11” zapraszają wszystkich chętnych na przyszły rok, na bieg z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Polecamy