Ogólnopolski Zjazd Orszaków Trzech Króli w Warszawie

orszak2

W Pałacu Arcybiskupów Warszawskich odbył się Ogólnopolski Zjazd Orszaków Trzech Króli. Wśród 752 Orszaków w Polsce i 22 poza jego granicami, 6 stycznia 2019 roku po raz III Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Brzegu Dolnego.

Kolorowy Orszak gromadzi wielu mieszkańców na ulicach naszego miasta, aby wspólnie podążać do stajenki za Trzema Królami oddać pokłon Świętej Rodzinie.

W tym roku po raz X został zorganizowany Orszak przez Fundację Orszak Trzech Króli. Z roku na rok coraz więcej miejscowości zgłasza chęć wzięcia udziału w tym wielkim wydarzeniu, które bardzo integruje lokalną społeczność. W całej Polsce w OTK przeszło 1,2 mln osób. W Województwie Dolnośląskim zostało zorganizowanych 73 Orszaki. W czasie tegorocznego Orszaku w Polsce rozdano 1,9 mln nalepek, 310 000 śpiewników i 743 600 koron.

orszak

 

W podsumowaniu OTK wzięli udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu Dolnym, którzy wraz z ks. Tomaszem Latawcem reprezentowali naszą Gminę i Miasto Brzeg Dolny. Po zakończonym podsumowaniu młodzież nawiedziła grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki polecając w modlitwie całą społeczność dolnobrzeską, a także zbliżające się egzaminy. Nie zabrakło też spaceru po Starym Mieście i zobaczenia Pałacu Kultury i Nauki.

orszak3 (1)

        W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w tegoroczny OTK i pomogli w jego przygotowaniu: władzom miasta, Dolnobrzeskiemu Ośrodkowi Kultury, dolnobrzeskim szkołom, nauczycielom, młodzieży, parafiom, a przede wszystkim tym, którzy po raz trzeci wzięli udział w Orszaku Trzech Króli – mówi ks. Tomasz Latawiec.

Polecamy