Odrzański Klub Biznesu

Odrzański Klub Biznesu

Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą wokół marki lokalnej w Krainie Łęgów Odrzańskich podjęli współpracę.
8 lutego w Pałacu w Brzezinie podpisano formalnie porozumienie „Odrzański Klub Biznesu w ramach Partnerstwa Krainy Łęgów Odrzańskich”.
Misja porozumienia to„Razem dla silnej marki”.

Po raz pierwszy oficjalne spotkanie odbyło się w Gospodzie Cobena w Chobieni w grudniu ubiegłego roku. Wypracowano wtedy warsztatowo misję i cele porozumienia. Porozumienie podpisało 11 podmiotów, m.in. Kompleks Hotelowo-Sportowy w Brzegu Dolnym, Meander – spływy kajakowe Szlakiem Odry, Owoce Lutyni z Miękini, Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Ścinawa”. Chętnych jest jednak więcej, dlatego sukcesywnie grupa będzie się poszerzać.
Zadowolenia z  tego faktu nie ukrywa Rafał Plezia, Prezes LGD Kraina Łęgów Odrzańskich.
…Bardzo się cieszę z tej inicjatywy, ponieważ jako LGD będziemy mieli ciało doradcze i opiniotwórcze praktyków i realizatorów naszej strategii. Współpraca podmiotów pozwoli na kreowanie silnych produktów turystycznych i ofert lokalnych wytwórców. To wielki krok do wykreowania wspólnej marki lokalnej. Ważny dla mnie jest również aspekt  kooperatywy przedsiębiorców wokół wspólnych celów…

Z inicjatywy LGD KŁO włodarze samorządów Krainy Łęgów Odrzańskich wybrali się z jednodniową wizytą studyjną do Nowej Soli, by czerpać dobre przykłady dot. rozwoju turystyki w lubuskim.
W trakcie spotkania na pokładzie statku Laguna Wadim Tyszkiewicz – Prezydent Nowej Soli, przedstawił genezę rozwoju infrastruktury turystycznej nad Odrą w województwie lubuskim.  Wzorcowe działanie wielu tamtejszych gmin przekonało uczestników do tego, aby inwestować w  infrastrukturę nadodrzańską. Dlatego też na spotkaniu zaproponowano, aby środki z Leadera (PROW) na realizację lokalnej strategii rozwoju były przeznaczone przede wszystkim na rozwój infrastruktury nadodrzańskiej. Jest to o tyle ważne, że na Odrze, na odcinku Krainy Łęgów Odrzańskich pomiędzy Głogowem a Wrocławiem brakuje przystani dla jednostek pływających.
Niebawem odbędą się spotkania warsztatowe mające na celu określenie konkretnych planów na przyszłość.

bk

Polecamy