Obwodnica wciąż czeka na pozwolenia

20181218_110247

Jak  dowiedzieliśmy się w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei obwodnica Brzegu Dolnego powinna być otwarta 31 marca, aczkolwiek ten termin jeszcze może ulec zmianie.
W połowie grudnia skończyła się budowa obwodnicy naszego miasta. Trasa jest jednak nadal zamknięta dla kierowców.

Obwodnica Brzegu Dolnego, o długości ponad 5 km, powstała na zlecenie Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu i była współfinansowana ze środków budżetowych Gminy Brzeg Dolny.  Jak informuje DSDiK, obwodnica była gotowa już 14 grudnia 2018 r.

19 grudnia Drogowcy rozpoczęli odbiór i spisali uwagi, w której wskazany był termin ich usunięcia na dzień 30 kwietnia.

– Usterki te nie dotyczyły wad wykonania i nie miały wpływu na możliwość otwarcia drogi do ruchu. Uwagi dotyczyły nasadzonej zieleni, profilowania warstwy humusu oraz prac porządkowych w pasie drogowym – przekazał Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Jeszcze wcześniej, bo 22 listopada 2018 r. wykonawca, czyli firma Berger Bau, złożyła wniosek o pozwolenie na użytkowanie drogi w Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego.

Decyzją z 1 lutego Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego odmówił wydania pozwolenia na użytkowanie. Decyzja ta została wydana w związku z niezgodnością wykonanej budowy z projektem budowlanym dotyczącym zagospodarowania terenu .

Berger Bau odwołał od tej decyzji, ale Dolnośląski Inspektor podtrzymał swoje nieprzychylne stanowisko. Wykonawca uważa jednak, że ma rację i powinien otrzymać pozwolenie.

Sprawa trafiła do Warszawy, do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na dzień dzisiejszy wykonawca ma zobowiązanie na dostarczenie decyzji pozwolenia na użytkowanie w terminie do 31 marca 2019 roku.

Termin otwarcia obwodnicy jest niezależny od władz Gminy Brzeg Dolny. Wykonawca w tym momencie czeka na sygnał z Warszawy. Także musimy uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

Mamy nadzieję, że ten termin jest realny i już niedługo kierowcy pojadą nową obwodnicą.

JI

20181218_110258

 

 

\

20181218_110207

Polecamy