Dni Miasta z udziałem delegacji miast partnerskich

Tegoroczne obchody Dni Brzegu Dolnego rozpoczęły występy muzyczne na dużej scenie przy Kompleksie Hotelowo-Sportowym „Rokita” oraz w sali kinowej, gdzie odbył się przegląd sekcji działających w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury.

Występy rozpoczął Chór „Radość” – w nowej wakacyjnej formie. Był też Chór „Oremus” wraz z dziećmi i młodzieżą z sekcji wokalnej. Wystąpił również zespół „Rytmy Planety”, który przedstawił 5 tańców i dzieci uczęszczające na zajęcia gitary i fortepianu. Po raz pierwszy wśród uczestników takiego przeglądu zaprezentowali się młodzi aktorzy z grupy teatralnej. Pokazali oni fragment swojego ostatniego przedstawienia pt. „Uczta kozła” w reżyserii Jarosława Paczkowskiego. Na dziedzińcu swoje umiejętności pokazała sekcja „Fire Show”.

Do Brzegu Dolnego na Dni Miasta przyjechały delegacje naszych miast partnerskich – Barsinghausen, Mont Saint Aignan, Czerniachowska i Kowla. W kawiarni DOK samorządowcy spotkali się z radnymi Rady Miejskiej i zaproszonymi gośćmi. Burmistrz Stanisław Jastrzębski oficjalnie przywitał delegacje. Przedstawiciele miast partnerskich cenią sobie nasze partnerstwo. Dla Polaków mieszkających w Czerniachowsku przyjazdy do Brzegu Dolnego są ważne. W podobny sposób wyrażali się przedstawiciele Kowla, Mont Saint Aignan i Barsinghausen. Goście nie tylko uczestniczyli w imprezach zorganizowanych w ramach obchodów Dni Miasta, ale również odwiedzili Wrocław i Lubiąż.
Radosław Kozioł

Polecamy