Nowy Rok Szkolny w SP 6

Poniedziałkowy poranek dla uczniów gminy Brzeg Dolny wyglądał podobnie. Punktualnie o godzinie 9.00 we wszystkich szkołach nowy rok szkolny rozpoczęto uroczystym apelem. Dzięki zmianom wprowadzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej rok 2017/2018, będzie wyjątkowym rokiem szkolnym. Likwidacja gimnazjów i utworzenie 8- letnich szkół podstawowych to sytuacja, która również w naszej gminie wprowadziła duże zmiany w organizacji zajęć dydaktycznych.

Od września ośmioletnia Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika jest najliczniejszą szkołą w naszej gminie, w której będzie nauczało liczne grono nauczycielskie.

Zajęcia szkolne prowadzone będą w dwóch budynkach, w Szkole Podstawowej przy ulicy Wilczej oraz w budynku dawnego gimnazjum przy ulicy Młodzieżowej. Ale to nie koniec wprowadzonych zmian. Ważną, choć z punktu widzenia większości uczniów, niekoniecznie przyjemną modyfikacją, są godziny rozpoczęcia zajęć lekcyjnych. Pierwszy dzwonek zadzwoni już o godzinie 7.45, co dla wielu uczniów oznacza wcześniejsze wstawanie, ale przez to szybsze zakończenie lekcji.
4 września był też przełomowym dniem dla uczniów, którzy zakończyli edukację wczesnoszkolną w klasach 1-3. Od teraz czekają na nich zupełnie nowe wyzwania, nowi nauczyciele i coraz więcej przedmiotów.

Mimo zakończonych wakacji życzymy wszystkim uczniom pogody ducha, świetnych wyników w nauce, wytrwałości w zamierzonych planach i oby następne wakacje zawitały szybko, z pięknym letnim słońcem.

Polecamy