Nowy prezes, nowe pomysły i nowa siedziba

Nowy prezes, nowe pomysły i nowa siedziba. Stowarzyszenie Pierwszych Osadników Ziemi Dolnobrzeskiej w trakcie zmian.
Janusz Malik objął funkcję prezesa stowarzyszenia 16 marca i od razu nawiązał współpracę z wrocławskim ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość”. Dzięki tej współpracy dolnobrzeska izba pamięci może liczyć na opiekę merytoryczną.

Celem ośrodka „Pamięć i Przyszłość” jest promowanie polskiego dziedzictwa narodowego oraz upowszechnianie dorobku historycznego i kulturowego, tworzonego przez Polaków po II wojnie światowej. Ośrodek prowadzi regionalny program „Dolnośląskie Izby Pamięci”. To właśnie w ramach tego działania prowadzone będą prace w Brzegu Dolnym.

W dolnobrzeskiej Izbie Pamięci gromadzone są zbiory dokumentujące życie codzienne na kresach wschodnich oraz osadnictwo ludzi po wojnie, na terenie Brzegu Dolnego.
Izba Pamięci od kilku miesięcy ma także zmienioną siedzibę. Nowe pomieszczenia, przy ul. Zwycięstwa 10, są większe niż poprzednie. Dzięki temu łatwiej jest wyeksponować zebrane do tej pory zbiory.
Izba Pamięci, pod nowym adresem Zwycięstwa 10,  otwarta jest dla zwiedzających we wtorki od 10.00 do 12.00 i w czwartki od 16.00 do 18.00.

Beata Kowal

Polecamy