Nowe ścieżki komunikacyjne na Cmentarzu

Cały czas trwają prace rewitalizacyjne na starej części cmentarza komunalnego, które wykonuje Zakład Gospodarki Komunalnej. Aktualnie prace skoncentrowano na głównych alejkach komunikacyjnych. Poprawiona zostanie ich nawierzchnia, zamiast żwirowych ścieżek, teraz będą wyłożone kostką brukową.
Wycięto też część drzew i krzewów, które zagrażały osobom odwiedzającym cmentarz, a także uszkadzały pomniki podczas silnego wiatru. Wkrótce powstaną tam nowe ale mniejsze już nasadzenia.
Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej przypomina o zakazie sadzenia drzew i krzewów przy grobach. Po latach stają się one uciążliwym problemem.

Przypomnijmy, że już do tej pory w ramach rewitalizacji powstał nowy chodnik, który zapewnił bezpieczne przejście osobom idącym wzdłuż drogi w kierunku głównej bramy cmentarza, a obok niego postawiono nowe ogrodzenie z cegły klinkierowej, które zastąpiło stary betonowy  płot.
W planie jest również budowa płotu od bramy głównej w kierunku ronda, natomiast przed bramą wjazdową na cmentarz ma zostać wymieniona kostka brukowa.
Powiększona ma być też kaplica cmentarna. Obecnie jest zbyt mała, by przeprowadzać w niej ceremonie pogrzebowe.

bk

Polecamy