Nowa świetlica w Pyszącej

Ukończono zadanie inwestycyjne budowa świetlicy wiejskiej wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu w miejscowości Pysząca. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, gmina Brzeg Dolny otrzymała od Samorządu Województwa Dolnośląskiego dotację na to zadanie w wysokości 500 tysięcy złotych.

Budowa świetlicy we wsi Pysząca trwała od 2019 roku. Nowy budynek będzie pełnił funkcję obiektu kulturalnego, korzystać z niej będą mogli nie tylko dorośli, ale również dzieci. Obok nowo wybudowanej świetlicy powstał kolorowy plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią, huśtawką, bujakiem sprężynowym oraz drabinkami. Wokół placu rozstawiane są ławki dla opiekunów bawiących się dzieci. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania społeczne. Świetlice wiejskie pełnią funkcję centrów kultury lokalnej ale również funkcję edukacyjną, organizują czas wolny oraz integrują społeczność.

Ostatecznie koszt inwestycji wyniósł 860 962, 00 zł. Gmina Brzeg Dolny wydała z budżetu na to zadanie 360 962,00 zł.

Zadanie ukończone w ramach projektu: „Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

sj

 

Polecamy