Nowa siedziba ZGK już oficjalnie otwarta

Budynek dawnej piekarni PSS Społem, z końcem września oficjalnie zaczął funkcjonować jako nowa siedziba Zakładu Gospodarki Komunalnej. W piątkowe popołudnie na otwarcie siedziby zaproszeni zostali przedstawiciele samorządu gminnego, księża oraz pracownicy Zakładu.
Po gruntownym remoncie i modernizacji, budynek stał się przestronny i w pełni zaspokoi potrzeby pracowników ale również klientów, którzy korzystają z usług Zakładu. Wstawiono nowe okna i drzwi, wyremontowano dach, wymieniono kanalizację. Całe wnętrze zostało wyburzone, postawiono nowe ściany działowe dzięki czemu powstały pomieszczenia biurowe, socjalne i magazynowe. Nową siedzibę ZGK uroczyście otworzyli burmistrz Stanisław Jastrzębski, zastępca burmistrza Paweł Pirek, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej Artur Michałek oraz ksiądz proboszcz Jacek Włostowski.
Remont nowej siedziby Zakładu Gospodarki Komunalnej wyniósł blisko 1 mln zł. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy i w niewielkiej części z budżetu Zakładu.
Mieszkańcy będą mogli w nowej siedzibie ZGK załatwić wszystkie sprawy związane z działalnością komunalną gminy.
Dawna siedziba Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Ogrodowej jest już nieczynna. Pracownicy i sprzęt zostali przeniesieni na ul. Urazką. Z ulicy Ogrodowej przenoszony jest jeszcze magazyn i trwają tam prace porządkowe.

Polecamy