Nauczycielka ze Stanów Zjednoczonych w Ossolińczyku

Od września w dolnobrzeskim Ossolińczyku  pracę rozpocznie Abigail Cox, która będzie prowadziła zajęcia w języku angielskim, w każdej klasie, niezależnie od wybranego profilu, w podziale na grupy. W krótkiej rozmowie zapytaliśmy Abigail skąd pochodzi, o jej decyzję przyjazdu do Polski, znajomość naszego kraju i dalsze plany związane z przyjazdem do Brzegu Dolnego.

– Opowiedz nam proszę o sobie, skąd pochodzisz, jakie są twoje zainteresowania, hobby, jak najczęściej spędzasz swój czas wolny?

Pochodzę z miasta Shrewsbury w Pensylwanii. To miasto położone około godziny od Washington D.C i cztery godziny od New York City. Mieszkam z mamą, babcią i psem Penelope. Jestem w dobrych relacjach z tatą, który mieszka o kilka minut drogi od nas. Mam starszą siostrę, która właśnie przeprowadziła się do D.C ze swoim narzeczonym i ich kotem. W wolnym czasie ćwiczę i uprawiam jogę, piekę oraz odkrywam nowe miejsca uwieczniając je na zdjęciach. Kocham czytać i otaczać się ludźmi, przede wszystkim przyjaciółmi i rodziną.

– Co zdecydowało, że podjęłaś decyzję o przyjeździe do Polski?

Przed ukończeniem studiów w maju na Uniwersytecie w Shippensburg, Dział Edukacji wysłał wiadomości do przyszłych nauczycieli z ofertami pracy w Polsce. Na początku pomyślałam, że nie ma mowy bym nawet rozważyła tę ofertę, głównie przez odległość i pomysł bycia tak daleko od domu przez tak długi czas. Kiedy jednak zaczęłam się nad tym zastanawiać, pomysł nie okazał się aż tak szalony. W czasie semestru jesiennego w 2017 roku studiowałam w Anglii w Edge Hill University położonego pół godziny na północ od Liverpoolu. To był wspaniały czas, pełen wspomnień, które zachowam do końca życia, dlatego też zdecydowałam się aplikować o pracę nauczyciela w Polsce. To dobrze się składa, ponieważ mój chłopak jest za granicą, studiuje na studiach magisterskich na University of Glasgow.

– Jaką posiadasz wiedzę o Polsce?

Przed złożeniem podania o prace, nie słyszałam zbyt wiele o Polsce, jedynie tyle, ile dowiedziałam się na lekcjach historii. Kiedy zaczęłam rozmawiać z ludźmi o ofercie pracy jako nauczyciel, okazało się że wiele osób z mojego otoczenia posiada polskie korzenie. Miałam wiele okazji na rozmowy o Polsce z ludźmi, którzy podróżowali do tego kraju i mówią w języku polskim.

– Jakie masz oczekiwania odnośnie swojego pobytu w Brzegu Dolnym?

Jestem zachwycona szansą podróży i możliwością życia w Brzegu Dolnym. Pierwszy tydzień w Polsce spędzi ze mną moja mama. Bedzie to dla niej pierwszy wyjazd poza Stany Zjednoczone. Jesteśmy obie podekscytowane by zobaczyć miasto i spotkać nowych ludzi w trakcie przygotowań do nadchodzącego roku szkolnego. W trakcie roku mam nadzieję, zwiedzić Niemcy, Czechy oraz inne kraje blisko Polski.

 

Dziękuję za rozmowę!

jb

 

Polecamy