Nasi sołtysi wyróżnieni przez Wojewodę Dolnośląskiego

20190311_113640 (2)

Jadwiga Wierzbowska  i Jan Sychla wśród setki laureatów konkursu Sołtys Roku 2018

Dzień Sołtysa, który przypada 11 marca, stał się okazją do zorganizowania IX już edycji Konkursu „Sołtys Roku”. Uroczysta gala podsumowująca tę inicjatywę odbyła sięw Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Gminę Brzeg Dolny reprezentowali sołtysi: Żerkówka – Jadwiga Wierzbowska oraz Jodłowic Jan Sychla, radny Powiatu Wołowskiego Jarosław Iskra oraz zastępca burmistrza Artur Michałek.

20190311_113943Nagroda jest przyznawana sołtyskom i sołtysom z Dolnego Śląska za ich działalność i osiągnięcia w takich obszarach jak: zaangażowanie w sprawy społeczne, organizację inicjatyw związanych z aktywizacją mieszkańców, działalność na rzecz wsparcia kultury i miejscowego folkloru. Gospodarz wsi obdarzany jest zwykle wielkim zaufaniem i szacunkiem mieszkańców. To sołtys inicjuje wiele procesów, mających wpływ na codzienne życie lokalnej społeczności; rozwiązuje sporo czasem bardzo trudnych spraw, mobilizuje i zachęca do wspólnego działania. Wojewoda życzył wszystkim sołtysom wytrwałości i odwagi w realizowaniu kolejnych zadań oraz pomysłów na nowe inicjatywy. Paweł Hreniak wręczył wszystkim sołtysom listy gratulacyjne, a laureatom okolicznościowe statuetki Sołtys Roku 2018.W gali finałowej w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu uczestniczyło blisko stu dolnośląskich sołtysów, którym towarzyszyli przedstawiciele gmin.

DSC00822

 

Ideą konkursu na Sołtysa Roku jest promowanie i wyróżnienie najbardziej aktywnych sołtysów, którzy pracują na rzecz społeczności lokalnej. Pierwszy etap konkursu to nominacje – dokonuje ich burmistrz. W tym roku wpłynęło do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w sumie blisko 100 kandydatur.  Naszym sołtysom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

Polecamy