Najbogatszy w tradycję stół wielkanocny już po raz piąty

Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. W tym dniu wierni przynoszą do kościołów palmy na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy.
Podczas Mszy św. czytana jest Ewangelia św. Jana opisująca mękę i śmierć krzyżową Chrystusa. To przygotowanie nas do przeżycia Triduum Paschalnego.
Niedziela Palmowa to również dzień, w którym w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury odbywa się konkurs pt. „Najbogatszy w tradycję stół wielkanocny”. To już piąta edycja konkursu.
Do DOK-u przybyli mieszkańcy Brzegu Dolnego oraz sołectw, które zaprezentowały swoje stoły wielkanocne, czyli tradycyjne potrawy, które na nich zagoszczą, ciasta i ich dekorację. Było więc głośno, wesoło i bardzo kolorowo, również dzięki Kapeli Gieni Dutki grającej piosenki z różnych regionów Polski.
Burmistrz Stanisław Jastrzębski otwierając konkurs złożył wszystkim życzenia świąteczne. A co oceniała komisja konkursowa?
Komisja miała trudne zadanie. Musiała spróbować ciast, żurków, wyrobów z mięsa i jajek, czyli tradycyjnych potraw wielkanocnych. Po ocenie przyznano nagrody w konkursie.
Grand Prix zdobyły – Sołectwo Godzięcin oraz Sołectwo Grodzanów.
I miejsce – Chór „Radość”, Stowarzyszenie „Tęczowa Dolina” z Pyszącej,
II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich „Jodłóweczki” i Związek Emerytów w Brzegu Dolnym,
III miejsce – Stowarzyszenie „Razem” z Pogalewa Wielkiego.
Dolnobrzeski Ośrodek Kultury dziękuje stowarzyszeniom i organizacjom za zaangażowanie w przygotowanie niedzielnej imprezy.

Polecamy