Muzyczny Koncert rodem z Wiednia

Po raz dziewiąty w Brzegu Dolnym odbył się Galowy Koncert Noworoczny, który był jednocześnie muzycznym otwarciem Nowego Roku 2019.
Burmistrz Brzegu Dolnego Paweł Pirek złożył wszystkim mieszkańcom życzenia noworoczne.

W koncercie wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod batutą Bartosza Żurakowskiego, która zabrała publiczność w muzyczną podróż dookoła świata, prezentując dzieła symfoniczne znanych kompozytorów. Przez kilka godzin mogliśmy się rozkoszować pięknem muzyki w wykonaniu znakomitych artystów.
Gościem specjalnym wieczoru była Królowa Operetki sopranistka Grażyna Brodzińska, która zaprezentowała najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Artystka oczarowała wszystkich swoim głosem, wdziękiem i scenicznym temperamentem.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej, której dyryguje Bartosz Żurakowski, prezentuje dzieła symfoniczne, oratoryjno-kantatowe i popularne począwszy od muzyki dawnej, poprzez największe kompozycje klasyczne i romantyczne, aż po muzykę współczesną.

Galowy Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry, który na dobre zadomowił się w Brzegu Dolnym, jest wyjątkowym wydarzeniem artystycznym, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem mieszkańców.

To była prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników muzyki klasycznej i operowej.
Muzyczny koncert rodem z Wiednia publiczność nagrodziła owacjami na stojąco.

bk

Polecamy