Mucha Śmieciucha – na deskach DOK

Mucha to owad, który kojarzy nam się z brudem, odpadkami i nieprzyjemnym zapachem. Nielubiana Muszka Śmieciuszka, została główną bohaterką przedstawienia dla dzieci w Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury.
Z muchami nie żyjemy w zgodzie. Jedyną formą interakcji z nimi jest przygniecenie packą lub w najlepszym razie przegonienie gazetą. Jednak czy rzeczywiście jest to wina muszki, że pojawia się w miejscach, w których nie dbamy o podstawowe zasady higieny? Taka jest i tego nie zmieni, to my musimy robić wszystko, aby mucha nie miała powodu by do nas zawitać. Wtedy korzyść będzie obustronna.

Spektakl pokazał w humorystyczny sposób problem tolerancji i wrażliwości wobec drugiej istoty. Przede wszystkim jednak poruszona w nim została kwestia zasad higieny, które pomagają utrzymywać poprawne relacje nawet ze stworzeniami, które powierzchownie oceniane są bardzo negatywnie.

Wszystkie dzieci po zakończonym spektaklu mogły przywitać się z Muszką Śmieciuszką  i zrobić pamiątkowe zdjęcia z bohaterami przedstawienia.

Polecamy