Młodziki zagrają w finale o ligę dolnośląską

Młodziki walczą o ligę dolnośląską

Drużyna młodzików U-13 dolnobrzeskiej Akademii Piłkarskiej, która zakończyła rundę jesienną w Okręgowej Lidze Młodzika na pierwszym miejscu w tabeli, teraz walczy o ligę dolnośląską.

W sobotę nasz zespół rozegrał spotkanie barażowe z AP Oleśnica, w którym stawką był awans do finału barażów. Losowanie par półfinałowych meczów barażowych o awans do II ligi wojewódzkiej młodzika odbyło się w siedzibie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Sobotni mecz był bardzo zacięty bo każda z drużyn chciała dostać się do finału. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 i o wyniku musiały zadecydować rzuty karne.
Emocje udzielały się i zawodnikom i licznie zgromadzonym kibicom. Szczęście dopisało dolnobrzeskim piłkarzom, którzy pokonali rywali w karnych 5:4 i tym samym zagrają w finale.

Mecz odbędzie się w sobotę 11 listopada o godzinie 14.30 na Stadionie Miejskim. Na drodze do historycznego awansu stanie WKS Śląsk Wrocław- jedna z najlepszych drużyn w tym roczniku w całej Polsce. Pokonanie takiego zespołu będzie sporym wyczynem, zatem przed naszymi chłopcami nie lada wyzwanie.
Zapraszamy kibiców na Stadion, to będzie ważny mecz gdyż zwycięzca zagra na wiosnę w II lidze dolnośląskiej młodzika. Podopiecznym trenera Krzysztofa Jaworskiego życzymy powodzenia.

Drugi zespół młodzika (U-13) rozegrał w sobotę mecz ligowy Terenowej Ligi Młodzika, podejmując lidera rozgrywek Błękitnych Chwalimierz.
Po pełnym dramaturgii meczu dolnobrzeska drużyna wygrała 5:4.

Polecamy