Mistrzostwa Polski w Białej Podlasce – Avasatare

60343728_374700613139992_6624770909850828800_n-760x506

10 i 11 maja Biała Podlaska była gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców. Do 60 tysięcznego miasta na lubelszczyźnie zawitali najlepsi zawodnicy z 6 okręgów wyłonieni drogą dwóch międzywojewódzkich turniejów kwalifikacyjnych.
2 wychowanków klubu Avasatare w grupie wiekowej Juniora (17-18 lat) uzyskało kwalifikację w łącznie 4 konkurencjach. Gabriela Kaznowska w walkach -55 kg oraz układach 5-1 Cup, oraz Marek Romański w walkach -56 kg oraz układach 5-1 Cup.

Do Białej Podlaskiej Juniorzy jechali podsumować cały sezon startów, miało to być ich apogeum formy startowej na ten sezon. W głowach pojawiały się również myśli o naprawdę realnych szansach medalowych. Nadzieje dawały jedne z najlepszych lokat na międzywojewódzkich mistrzostwach na przestrzeni całego sezonu.

W wyniku nie spełnienia limitu wagowego Marek Romański nie został dopuszczony do konkurencji walki juniorów -56 kg. Ostatecznie Avasatare reprezentowała 2 zawodników w 3 konkurencjach.

Gabriela wygrywając pierwszy pojedynek w Wiktorią Katura ( Klub Taekwon-do Tradycyjnego Łódź ), weszła do najlepszej 16 zawodniczek i tam zakończyła rywalizację w wyniku porażki z Zofią Sicińską ( Taewo Warszawa ).

Marek w układach pokonał kolejno Krzysztofa Góreckiego ( Dragon Janów), a następnie Huberta Sawczuka (UKS Hwa Rang Janów Podlaski). W trzecim pojedynku stanął przed szasną wejścia na podium Mistrzostw Polski pod warunkiem wygranej. Niestety jednak jednogłośnie przegrał z Arturem Remionem ( LKS Lotos Jabłonna ), który ostatecznie okazał się najlepszy i stanął na najwyższym stopniu podium!

W układach zarówno u Gabrieli jak i Marka widać jeszcze dużo potencjału na poprawę detali. Wydaje się, że potrzebna stosunkowo niewiele czasu poświęcić kilku zagadnieniom żeby estetyka technicznych ruchów znacząco wzrosła. Jednak chęć poprawy musi wynikać z głębokiej, wewnętrznej motywacji tych młodych sportowców żeby móc cały czas się doskonalić.

Przystępując do walk Gabriela w pierwszej konfrontacji spotkała się z zeszłoroczną Mistrzynią Polski Pauliną Węgrzyn ( Dragon Janów ). „Dragonka” w Białej Podlaskiej również obroniła pewnie tytuł Mistrzyni.
Mimo porażki w pierwszym pojedynku, reprezentantka Avasatare, Gabriela Kaznowska pozostawała w walce o brązowy medal. Trafiając do repasaży doszła aż finału kolejno pokonując, Katarzynę Jurkowską ( KTT Łódź ), Alicję Krzemińską ( Dragon Janów ), Katarzynę Sucharzewska ( Virtus Łomazy ). W finale repasaży Gabriela uległa Beacie Affek ( Lotos Jabłonna ) zajmując ostatecznie wysokie 5 miejsce. Mimo lepszego wyszkolenia technicznego dolnobrzeżance przeszkodził brak pazura, agresji. Jako trener mam nadzieję, że Gaba podchodząc rzetelnie do okresu przygotowawczego od września będzie na kolejnym, wyższym poziomie przygotowania i w kolejnym roku spełnimy obydwoje marzenia o medalu Mistrzostw Polski.

W ramach systemu sportu młodzieżowego w grupie wiekowej juniora dołożyliśmy kolejne 10 punktów. Przed nami jeszcze jeden bardzo ważny start przed wakacjami: Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, na których reprezentować będzie nas Mateusz Bandura, Jakub Jakubczak i Cyryl Wieleba. Mamy realną szansę na medale również w Nowej Rudziej. Zostało 2 tygodnie. Czas pokaże, czy uda się zdobyć Medal.

http://avasatare.com.pl

 

Polecamy