Mistrzostwa Dolnego Śląska w tenisie stołowym

W hali sportowej im. Andrzeja Grubby w ostatni weekend rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska Młodzików, Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym. W sobotę odbywały się pojedynki drużynowe a w niedzielę indywidualne.
MKS Rokita reprezentowały: Milena Chrabąszcz, Aleksandra Wiśniewska, Elżbieta Kwiatkowska i Nina Ossowska. Wszystkie były pozytywnie nastawione ale przede wszystkim liczyły na zdobycie złotych medali.
Milena tak jak zaplanowała tak też zrobiła. Wywalczyła na zawodach aż trzy złote medale: w singlu juniorek, w deblu juniorek razem z Niną Ossowską i w mikście juniorów w parze z Adamem Goleńskim.
Ola i Ela również zaprezentowały bardzo dobrą grę, w deblu kadetek tak jak chciały zdobyły złoty medal. W singlu natomiast Elżbieta Kwiatkowska wywalczyła 2 miejsce a Aleksandra Wiśniewska 3 miejsce.
Inna nasza zawodniczka – Nina Ossowska w mikście juniorów zdobyła 3 miejsce w parze z Oskarem Jadachem.

W drużynowych Mistrzostwach Dolnego Śląska, które odbywały się dzień wcześniej w kategorii kadetek Ela Kwiatkowska i Ola Wiśniewska zdobyły pierwsze miejsce, w kategorii juniorek Milena Chrabąszcz i Nina Ossowska zajęły drugie miejsce. W młodziczkach najlepiej wypadły Martyna Draczyńska, Wiktoria Riwoń i Magdalena Bojanowska, które uplasowały się na 4 pozycji.

Szczegółowe wyniki można zobaczyć na stronie Dolnośląskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego www.dozts.pl .

Polecamy